300

Մասնակից քաղաքների կողմից նվաճած մեդալներ

Քաղաք  ՈսկեԱրծաթե Բրոնզե  Ընդամենը

Երևան

51

42

47

140

Գյումրի

15

12

19

46

Վանաձոր

6

8

4

18

Ստեփանակերտ

5

4

6

15

Թբիլիսի

4

2

2

8

Նիկոսիա

3

4

1

8

Կիև

3

1

1

5

Սոչի

3

-

-

3

Ախալցխա

2

2

2

6

Արմավիր

2

1

3

6

Հրազդան

2

-

1

3

Մցխեթ

2

-

-

2

Թեհրան

1

7

2

10

Կապան

1

4

2

7

Մարտունի

1

2

2

5

Սիսիան

1

2

1

4

Իջևան

1

2

1

4

Էջմիածին

1

1

4

6

Սոֆիա

1

1

-

2

Աբովյան

1

1

-

2

Չալթր

1

1

-

2

Բառնաուլ

1

1

-

2

Փարիզ

1

-

-

1

Բեյրութ

1

-

-

1

Մարսել

1

-

-

1

Բուրջ Համուդ

1

-

-

1

Չարենցավան

1

-

-

1

Լոս Անջելես

1

-

-

1

Մոսկվա

-

5

-

5

Գլենդել

-

2

1

3

Արտաշատ

-

1

3

4

Արթիկ

-

1

2

3

Քյոլն

-

1

1

2

Վառնա

-

1

-

1

Աշտարակ

-

1

-

1

Տագանրոգ

-

1

-

1

Բադեն-Բադեն

-

1

-

1

Մեծամոր

-

1

-

1

Հալեպ

-

-

2

2

Բուենոս Այրես

-

-

2

2

Լոնդոն

-

-

1

1

Լուգանո

-

-

1

1

Քեսաբ

-

-

1

1

Տավուշ

-

-

1

1

Ախալքալաք

-

-

1

1

Պիլար

-

-

1

1

 

114

113

114

341

ՎԵՐՋԻՆ ՆՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ

ՀԽՀԿ Գլխավոր ասամբլեան ամփոփել է Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի արդյունքները:

Օգոստոսի 14-ին Երևանում Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի (ՀԽՀԿ) նախագահ Իշխան Զաքարյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀԽՀԿ Գլխավոր ասամբլեան։ Օրակարգում ընդգրկված է եղել 5 հարց՝ 1. Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի արդյունքների ամփոփում, 2

ՀԽՀԿ նախագահ Իշխան Զաքարյանի ելույթը՝ Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի փակման արարողությանը:

Օգոստոսի 13-ին Երևանի Ազատության հրապարակում տեղի է ունեցել Համահայկական ամառային վեցերորդ խաղերի փակման հանդիսավոր արարողությունը: Խաղերի փակման առիթով ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հանդես է եկել ելույթով, որն ամբողջությամբ կարող եք տեսնել այստեղ՝ h

Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի փակման արարողությունը՝ օգոստոսի 13-ին՝ ժամը 21.00-ին

Օգոստոսի 13-ին` ժամը 21.00-ին, Երևանի Թատերական հրապարակում տեղի կունենա Համահայկական ամառային 6-րդ խաղերի փակման հանդիսավոր արարողությունը: Լավագույն արդյունքներ ցույց տված մարզիկներին ու պատվիրակություններին կհանձնվեն գավաթներ: Միջոցառման ժամանակ

Վոլեյբոլ 09/08/2015թ.

Պիրեյ Ախալքալաք 3 0
Երևան Գյումրի 3 0
Եղեգնաձոր Ստեփանակերտ 1 3
Բյուրեղավան Թեհրան 0 3
Սիսիան Չալթր 0 3
Երևան Բիթլիս 3 0
Լոս Անջելես Թբիլիսի 3 0
Աթենք Լա Պլատա 3 0
Քյոլն Պիրեյ 3 0
Սան Պաուլո Թեհրան 0 3
Ստամբուլ Բուենոս Այրես 0 3

Ֆուտբոլ 09/08/2015թ.

Ստեփանակերտ Էլ Քուվեյթ 1 0
Չալթր Բուրջ Համուդ 1 0
Երևան Թեհրան 1 2
Մոսկվա Հոլիվուդ 7-8 1-1
Էջմիածին Ախալքալաք 5 3
Տագանրոգ Բըրբանք 1 0
Բուենոս Այրես Պիլար 0 1
Բառնաուլ Վորոնեժ 5 0

Աթլետիկա 05-08/08/2015թ.

Զիլբերշտեյն Հենդրիկ 1990 Ախալցիխե 11.20 10.7
Զիլբերշտեյն Լյուդվիգ 1990 Ախալցիխե 11.45 10.8
Մկրտչյան Ռազմիկ 1998 Երևան 11.36 10.9
Եղիազարյան Հրանտ 1994 Երևան  11.71 11.0
Ղայթանջյան Արամ 1997 Գյումրի 11.79 11.2
Տիգրանյան Լևոն 1993 Գյումրի 11.70 11.3
Ամրիջանյան Հրաչ 1998 Քաջարան 11.77 11.3
Դավթյան Զավեն 1966 Մոնրեալ 11.61 11.6
Մխիթարյան Արշակ  1989 Արտաշատ 11.84
Ալոյան Արմեն Վայոց Ձոր 11.86
Հաչիկօղլու Նարիկ 1998 Ստամբուլ 11.95
Յովսէփեան Արվին  1987 Սպահան 12.03
Բոյաջյան Գրիգոր 1997 Հալեպ 12.05
Վարդանյան Վարդան 1995 Արտաշատ 12.20
Կասեմյան Ֆրունզ 1993 Վանաձոր 12.29
Ահարոնյան Գրիգոր 1997 Բուրջ Համուտ 12.36
Կարապետյան Միրօ 1994 Սպահան 12.40
Աշրաֆյան Աշոտ 1999 Վանաձոր 12.42
Սարգսյան Արամայիս 1999 Կապան 12.43

 

Ցուցադրել ավելին

Բասկետբոլ 05/08/2015թ.

Ախալքալաք  Կահիրե  62 107
Բուրջ Համուդ  Սպահան  67 52
Գլենդել  Գյումրի  82 48
Վիեննա  Անթիլիաս  59 71
Լոս Անջելես  Բուենոս Այրես  87 50
Հյուսիսային Սիդնեյ  Շուշի  77 37
Ստամբուլ  Մոնրեալ  66 67
Սալոնիկ  Ուրմիա  20 0
Թեհրան  Ֆրեզնո  52 62
Արաք  Արթիկ  59 69
Սոչի  Հալեպ  80 61
Հյուսիսային Հոլիվուդ  Երևան  94 77
Ալեքսանդրիա  Տորոնտո 39 76
Նիս  Բիթլիս  34 80
Հոլիվուդ  Թավրիզ  87 50
Ռեշտ  Սամաթիա  72 60

Անթիլիաս   Սպահան  74 64
Գյումրի  Հոլիվուդ  73 102
Լոս Անջելես  Անջար  102 14
Կահիրե  Մարսել  78 6
Ալեքսանդրիա  Գլենդել  11 101
Խուլ համրերի մարզասրահ
Արթիկ  Թեհրան  37 78
Վիեննա  Տորոնտո  0 20
Մոնրեալ  Ախալքալաք  39 67
Արարատ  Ստեփանակերտ  24 109
Երևան  Գլենդել Մոնրոուզ  48 35

Բազկամարտ 05/08/2015թ.

Էմիլ Ամիրշադյան

70 կգ.

1

Ազատ Սրապյան

70 կգ.

2

Վասպուրակ Մկրտչյան

70 կգ.

3

Դավիթ Դադիկյան

90 կգ.

1

Կարեն Ղույույչյան

90 կգ.

2

Դերենիկ Ստեփանյան

90 կգ.

3

Դավիթ Մադոյան

+90 կգ.

1

Արսեն Մախսուդյան

+90 կգ.

2

Դավիթ Եղիազարյան

+90 կգ.

3

Վոլեյբոլ 04/08/2015թ.

Տնտեսագիտական համալսարանի մարզասրահ
Թեհրան Տալլին 3 0
Երևան Եղեգնաձոր 3 0
Ախալքալաք Քյոլն 3 0
Մեծամոր Մոսկվա 3 0
Պիրեյ Գորիս 3 0
Ստամբուլ Բյուրեղավան 3 1
Ստեփանակերտ Բերդ 3 0
Ֆիզիկական կուլտուրայի ինստիտուտի մարզասրահ
Երևան Բիթլիս 3 2
Քյոլն Սան Պաուլո 0 3
Սիսիան Պիրեյ 3 0
Ստամբուլ Բուենոս Այրես 3 2
Չալթր Լոս Անջելես 3 0
Փորից Աթենք 0 3
Թեհրան Թբիլիսի 3 0

Վոլեյբոլ 05/08/2015թ.

Տնտեսագիտական համալսարանի մարզասրահ
Մոսկվա Ախալքալաք 0 3
Քյոլն Մեծամոր 0 3
Բյուրեղավան Պիրեյ 0 3
Գորիս Ստամբուլ 0 3
Եղեգնաձոր Թեհրան 3 1
Տալլին Երևան 0 3
Ստեփանակերտ մարզասրահ

Բերդ

Գյումրի

3 1
Ֆիզիկական կուլտուրայի ինստիտուտի մարզասրահ
Պիրեյ Քյոլն 3 1
Սան Պաուլո Սիսիան 0 3
Լա Պլատա Երևան 0 3
Լոս Անջելես Թբիլիսի 3 0
Թեհրան Չալթր 0 3
Աթենք Ստամբուլ 0 3

Հրաձգություն 04/08/2015թ.

Օդամղիչ հրացան, 60 կրակոց 

Բաբայան Հրաչիկ

Երևան

206,6

1

Բերյան Սուրեն

Երևան

205,5

2

Բաբայան  Հայկ

Երևան

184,3

3

Թորոսյան Վրեժ

Երևան

162,4

4

Վարդանյան Մնացական

Գյումրի

138,7

5

Փիրոյան Լադիկ

Գյումրի

118,5

6

Հապեշեան Արի

Նիկոսիա

86.2

7

Ավագյան Ալեքս

Լոնդոն

60,4

8

Դավթյան Էդմոն

Աբովյան

 

9

Վարդանյան Արթուր

Աշտարակ

 

10

Իգնաթեվոսսիան Վահե

Փարիզ

 

11

Վարդանյան Արմեն

Աշտարակ

 

12

Վարդանյան Միքայել

Աշտարակ

 

13

Ամիրաղյան Սերգեյ

Նոյեմբերյան

 

14

Մարտիրոսյան Հենրիկ

Նոյեմբերյան

 

15

Սըեփանյան Թոմաս

Փարիզ

 

16

Խաչիկյան Գևորգ

Նոյեմբերյան

 

17


«Գրանդ սպորտ»

Միքայելյան Մարիամ

Երևան

204,3

1

Տիգրանյան Սվետլանա

Երևան

200,5

2

Հովհաննիսյան Սուսաննա

Երևան

181,0

3

Միքայելյան Մարինա

Գյումրի

150,1

4

Ավագյան Մարինե

Աշտարակ

 

5

Սարուխանյան  Գեղեցիկ

Նոր Հաճն

 

6

Բասկետբոլ 03/08/2015թ.

«Դինամո» ՄՍ 
Սպահան Կահիրե 46 49
Բուրջ Համուդ Կոտելնիկի 85 56
Արթիկ Անթիլիաս 90 56
Արաք Գլենդել Մոնրոուզ 52 74
Հյուսիսային Սիդնեյ Մոսկվա 42 105
Սլավոնական համալսարանի մարզասրահ
Մոնրեալ Ֆրեզնո 53 69
Ստամբուլ Սիդնեյ 51 54
Ուրմիա Գյումրի 0 20
Սալոնիկ Մուսալեռ 72 17
Շուշի Բուենոս Այրես 11 52
Պետական համալսարանի մարզասրահ
Ռեշտ Հալեպ 75 70
Սամաթիա Աթենք 73 45
Թավրիզ Բիթլիս 40 73
Նիս Բեյրութ 50 92

«Գրանդ սպորտ»
Անթիլիաս Հալեպ 80 40
Սպահան Հոլիվուդ 41 70

Լողափնյա Վոլեյբոլ 09/08/2015թ.

Սիսիան Չալթր 0 3
Երևան Բիթլիս 3 0
Լոս Անջելես Թբիլիսի 3 0
Աթենք Լա Պլատա 3 0
Քյոլն Պիրեյ 3 0
Սան Պաուլո Թեհրան 0 3
Ստամբուլ Բուենոս Այրես 0 3

Հանդբոլ 09/08/2015թ.

Բուենոս Այրես Հրազդան 24 18
Ստեփանակերտ Չալթր 22 33
Մարսել Վանաձոր 33 25
Ալավերդի Ախալքալաք - -

Հանդբոլ 05/08/2015թ.

Ախալքալաք Հրազդան 22 25
Ալավերդի Էլ.Քուվեյթ 30 15
Ստեփանակերտ Երևան 20 34
Չալթր Վանաձոր 28 32

Թենիս 07/08/2015թ.

Արան Սուկեզյան Սեդրակ Խաչատրյան 6-0 6-2
Արեգ Ստեփանյան Մուշեղ Վարդազարյան 7-6(2) 7-5
Էռնեստ Պողոսյան Ալեն Դավուդի 6-4 6-2
Միքայել Ավետիսյան Վախինակ Խաչատրյան 6-1 6-1
Դանիեն Աբրահամյան Արման Դանիելյան 6-2 3-6 [13-11]
Սուրեն Բաղդասարյան Էզեքուել Բոյադջյան 6-0 6-0
Միքայել Խաչատրյան Լևոն Հարությունյան 6-2 6-1
Դավիդ Ավագյան Դավիթ Եդիգարյան 6-2 6-2
Տղամարդկանց զուգախաղ R32
Արտակ Մուրադյան / Սասուն Ավետիքյան / 6-1 6-1
Դավիթ Մուրադյան Կոկո Եթերյան
Յուրի Խաչատրյան / Արթուր Մնացականյան/ 6-2 6-2
Արմեն Փանոսյան Վահագ Փաշայան
Ալեքսանդր Ազնաուր / Ալեն Դավուդին/ 6-3 6-2
Ժերարդ Էլմաեան Հարմիկ Հոնարչյան
Պետրոս Չերչյան/ Վարդան Էկմեկջյան/ 6-1 6-1
Վաչե Չուրչեյան Հակոբ Միրիջանյան
Դավիդ Ավագյան / Վանիկ Ավետիսյանը / 6-1 6-4
Վանիկ Խաչատրյան Արան Սուկեզյան
Վախինակ Խաչատրյան / Էմին Տեր Կյուրեղյան / 6-2 6-4
Գևորգ Սարգսյան Հարվեն Իսաղուլյան Հարունի
Արմեն Սիրույան / Լևոն Հարությունյան/ 6-2 6-3
Արեգ Ստեփանյան Էռնեստ Պողոսյան
Գեղարդ Նաջարյան/ Արմեն Բադալյան / 4-6 6-3 [10-8]
Սարգիս Նաջարյան Արամ Գևորգյան

Միլենա Մալխասյանը

Դալար Մազլումյան

6-1 3-1

Լուսինե Չոբանյան

Լոլիտա Բաբոյան

6-0 6-1

Ծովակ Դարսահագյան

Կարինա Գլորիգյան

6-3 6-2

Իռենա Մուրադյան

Սոնեհ Ղարաբեգի

6-1 6-2

Տաթևիկ Հովհաննիսյան

Անի Սաֆարյան

3-6 6-0 [10-5]

Մարինա Դավթյան

Վիոլետա Մալխասյան

6-1 6-0

Մարիա Ավագյան

Արևիկ Թումանյան

6-0 6-0

Միլենա Ավետիսյան

Միլվա Ռիզան

6-0 6-0

Կանանց զուգախաղ R16

 

Միլենա Մալխասյան /

Իռենա Մուրադյան

Արեգա Խագից /

Լալա Թորոսյան

6-2 6-3

Անի Սարգսյան /

Լիլիթ Թադևոսյան

Անի Սաֆարյան/

Ալին Սուկեզյան

7-6(6) 6-2

Տրինիդադ Քեչքյան/

Կլաուդիա Քեչքյան

Ռուբինա Տերավանեսյան/

Ծովակ Դարսահագյան

6-2 6-2

Դալար Մազլումյան /

Դստեր` Միրեյ Եթերյան

Սոնեհ Ղարաբեգի /

Նինա Պետրոսյան

0-0 Ret.

Մարինա Հովհաննիսյան/

Միլվա Ռիզան

Ալինա Մալխասյանը/

Իրինա Մամիկոնյան

6-0 6-1

Մարինա Դավթյան /

Սոնա Հովակիմյան

Անա Մարտիրոսյան/

Դիանա Թումանովա

 

Թենիս 05/08/2015թ.

Միքայել Ավետիսյան

Վահե Մարտիրոսյան

6-1, 6-1

Արտակ Բաղդասարյան

Բենջամին Մանուկյան

6-0, 6-1

Արեգ Շահբազյան

Վահագ Փաշայան

Հաղթող` Վ. Փաշայան

Գեղարդ Նաջարյան

Հայկ Զոհրանյան

0-6, 0-6

Սետրակ Բալյան

Արետ Քիլօղլու

3-6, 3-6

Սեմ Նաջարյան

Պաբլո Բասմաթզյան

0-6, 0-6

Միքայել Խաչատրյան

Ջերարդ Էլմայան

6-0, 6-1

Սուրեն Բաղդասարյան

Դենի Բերկ Ջինջիօղլու

6-1, 6-0

Վանիկ Խաչատրյան

Դանիեն Աբրահամյան

0-6, 2-6

Սարո Շահնազարի

Սեդրակ Խաչատրյան

0-6, 0-6

Արա Սուքիասյան

Հակոբ Ավետիսյան Հրաչ

6-0, 7-5

Ալեն Դավուդի

Ռուբեն Սերոբյան

6-1, 6-2

Միքայել Բեզլյուդով

Դավիթ Մուրադյան

0-6, 2-6

Տիգրան Բեդրոսյան

Գարո Բերբերյան

3-6, 6-0 (7-10)

Սարգիս Նաջարյան

Սասուն Ավեդիկյան

7-6 (2), 6-2

Արմեն Փանոսյան

Արման Դանիելյան

0-6, 0-6

Հակուբ Էսֆահանի

Հարվեն Իսաղուլյան Հարունի

1-6, 0-6

Սամսոն Դեր Պետրոսյան

Վաղինակ Խաչատրյան

1-6, 2-0 դադարեց.

Ջորջ Հաչումյան

Վանիկ Ավետիսյան

2-6, 2-6

Խուան Մաթեոսյան

Դավիթ Եդիգարյան

2-6, 0-6

Էռնեստ Պողոսյան

Ռազմիկ Դարթավիթյան

6-1, 6-0

Դավիթ Ավակյան

Ալեքսանդր Նշան Կարակասյան

6-0, 6-1

Յուրի Խաչատրյան

Մարդիրոս Մուրադյան

6-0, 6-0

Բեդրոս Չերչյան

Էզեքյիլ Բոյաջյան

0-6, 0-6

Էդվին Շահնազարյան

Լևոն Արությունյան

0-6, 0-6

Դանիել Մաթեոսյան

Արման Կազանջյան

6-2, 6-1

Մուշեղ Վարդազարյան

Գառնի Խեչումյան

6-3, 6-4

Արտակ Մուրադյան

Կարող Յաղլաջյան

6-2, 6-3

Ռաֆֆի Բաստաջյան

Դավիթ Պետրոսյան

7-6 (1), 6-1

Էնդրյու Բարբարյան

Դավիթ Մանուկյան

2-6, 2-6

Կոկո Եթերյան

Արեգ Ստեփանյան

0-6, 0-6

Արան Սուկեզյան

Արին Սարվարի

6-4, 6-3

Միրեյ Եթերյան

Վիոլետա Մալխասյան

1-6, 1-6

Ֆուտզալ 04/08/2015թ.

ԲՐԲԱՆՔ

ՊԻՐԵՅ

0-3

ԱՐՏԱՇԱՏ

ԵԿԱՏԵՐԻՆԲՈՒՐԳ

1-7

ԹԲԻԼԻՍԻ

ՀԱԼԵՊ

1-6

ԱՐՆՀԵՄ

ԲՈՒՐՋ ՀԱՄՈՒԴ

2-9

ԴԻԼԻՋԱՆ

ՍԱՆ ՊԱՈՒԼՈ

0-9

ՀՐԱԶԴԱՆ

ԴՈՆԻ ՌՈՍՏՈՎ

2-3

ԼԻՈՆ

ՄՈՍԿՎԱ

0-21

ՍՊԻՏԱԿ

ՆԻԿՈՍԻԱ

0-2

ԵՂՎԱՐԴ

ՔԵՍԱԲ

9-1

Հանդբոլ 04/08/2015թ.

Հրազդան

Ալավերդի

24

22

Էլ Քուվեյթ

Բուենոս Այրես

3

22

Երևան

Մարսել

23

22

Վանաձոր

Ստեփանակերտ

40

34

Հեծանվային մարզաձև 04/08/2015թ.

Ազգանուն ԱնունՏեղԱրդյունք
Պոյաճեան Գարոլ 1 17.30
Պետրոսյան Նարե 2 22.09
Մարգարյան Մարիամ 3 22.35
Ստեփանյան Մարիամ 4 23.07
Թոփալեան Լենա 5 26.31
Ալթունյան Գևորգ 1 20.58
Արխիմանտրիտո Արմանտո 2 21.11
Մկրտչյան Դավիթ 3 21.19
Գևորգյան Էդգար 4 21.36
Զաքարյան Հայկ 5 21.45
Գևորգյան Գրիգոր 6 22.08
Կալցիյան Մաքսիմիլյանո 7 22.24
Խաչատրյան Ռոբերտ 8 22.41
Սարգսյան Էդգար 9 23.00
Բարսամյան Հարություն 10 23.25
Գլուճյան Մայքլ 11 23.50
Մաթոյեան Հակոբ 12 23.51
Մելիքյան Արամ 13 24.03
Այվազյան Արամ  14 24.24
Մարատեան Ավետիս 15 24.39
Մարգարյան Անդրանիկ 16 24.40
Առաքելյան Գևորգ 17 24.44
Հովսեփյան Կարեն 18 25.23
Յակոբյան Բեկոր 19 25.30
Ղարախանյան Կարեն 20 25.33
Ներսեսյան Վահրամ 21 27.23
Քավուքճյան Արամ 22 27.30
Քեշիշյան Էդուարդ 23 27.36
Մարտիրոսյան Մար 24 27.57
Քայֆր Հանս 25 28.10
Կարապետյան Ռաֆայել 26 28.22
Ասլանյան Տարոն 27 28.54
Պետրոսյան Տիգրան 28 30.11
Պողոսյան Արամ 29 30.42
Բարսեղյան Ռաֆայել  30 33.55
Սողոմոնյան Վաչե 31 39.24

Վոլեյբոլ 03/08/2015թ.

Տնտեսագիտական համալսարանի մարզասրահ
Ստամբուլ Պիրեյ 0 3
Երևան Թեհրան 3 0
Եղեգնաձոր Տալլին 3 0
Բյուրեղավան Գորիս 0 3
Մեծամոր Ախալքալաք 3 0
Մոսկվա Քյոլն 3 1
Ֆիզիկական կուլտուրայի ինստիտուտի մարզասրահ
Չալթր Թբիլիսի 3 0
Թեհրան Լոս Անջելես 3 1
Սիսիան Քյոլն 3 0
Պիրեյ Սան Պաուլո 0 3
Բուենոս Այրես Աթենք 3 0
Բիթլիս Լա Պլատա 3 0
Ստամբուլ Փորից 3 0

Ֆուտզալ 03/08/2015թ.

ԹԲԻԼԻՍԻ ԲՐԲԱՆՔ 3 0
ՀԱԼԵՊ ԱՐՏԱՇԱՏ 1 2
ԵԿԱՏԵՐԻՆԲՈՒՐԳ ՊԻՐԵՅ 15 0
ԱՐՆՀԵՄ ԴԻԼԻՋԱՆ 1 4
ԲՈՒՐՋՀԱՄՈՒԴ ՀՐԱԶԴԱՆ 2 3
ԴՈՆԻՌՈՍՏՈՎ ՍԱՆՊԱՈՒԼՈ 0 0
ԵՂՎԱՐԴ ԼԻՈՆ 8 4
ՔԵՍԱԲ ՍՊԻՏԱԿ 2 7
ՆԻԿՈՍԻԱ ՄՈՍԿՎԱ 9 3
ՎԻԵՆՆԱ ՏՅՈՒՄԵՆ 0 17
ՔՅՈԼՆ ՍՏԱՄԲՈՒԼ 0 3
ՎԱԼԱՆՍ ՎԱՆԱՁՈՐ 1 14
ԹԵՀՐԱՆ ԾԱՂԿԱՁՈՐ 4 2
ՔՅԱՄՇԼԻ ՍԱՍՈՒՆ 2 3
ԼՈՆԴՈՆ ՎՈՐՈՆԵԺ 1 10
ԲՈՒԵՆՈՍ ԱՅՐԵՍ ԲԵՌԼԻՆ 6 1
ՓԱՐԻԶ ՆՈՐՀԱՃՆ 4 1
ԱԶՈՎ ԴԵՐՍԻՄ    
ԳՅՈՒՄՐԻ ԿԻԵՎ    
ԼԱՊԼԱՏԱ ՍԻԴՆԵՅ 1 11
ԱՆԹԻԼԻԱՍ ՏԱԳԱՆՌՈԳ 2 7
ԴԻԱՐԲԵՔԻՐ ՎԼԱԴԻՄԻՐ 1 15
ԻՍԻԼԵՄՈՒԼԻՆՈ ՍԱՆԿՏ ՊԵՏԵՐԲՈՒՐԳ 1 14
ՆԻՆՈԾՄԻՆԴԱ ԱՊԱՐԱՆ 4 8
ՆՈՎՈՉԵՐԿԱՍԿ ԲԱՌՆԱՈՒԼ 0 8
ԱՆՋԱՐ ԿԱՀԻՐԵ 5 4
ՈՒՐՄԻԱ ՍՏՐՈՎՈԼՈՍ 0 5
ԵՐևԱՆ ՍԱՄԱԹԻԱ 9 0
ԲԱԹՈՒՄԻ ԲՈՒԽԱՐԵՍՏ 3 2
ՇԱԽՏԻ ԱԼԱՎԵՐԴԻ 2 5

Շախմատ 09/08/2015թ.

Մկրտչյան Էդուարդ Աբովյան 1
Տիրատուրյան Դավիթ Գյումրի 2
Մանուկյան Սարգիս Երևան 3
Ավետիսյան Մարիամ Երևան 1
Ասատրյան Սոնա Աշտարակ 2
Իվանյան Անի Գյումրի 3

Բասկետբոլ 09/08/2015թ.

Մոսկվա Տորոնտո 91 47
Ֆրեզնո Բեյրութ 100 50
Գլենդել Գլենդել Մոնրոուզ 110 72
Բուրջ Համուդ Ռեշտ 50 70
Գյումրի Արթիկ 45 75
Թեհրան Հոլիվուդ 85 88
Կահիրե Սոչի 47 81
Լոս Անջելես Հյուսիսային Հոլիվուդ 101 85

Երևան Հոլիվուդ 82 80
Լոս Անջելես Ստեփանակերտ 91 61
Թեհրան Գլենդել 72 80
Անթիլիաս Գլենդել Մոնրոուզ 74 59

Հեծանվային մարզաձև 05/08/2015թ.

Ազգանուն ԱնունՏեղԱրդյունք
Մկրտչյան Դավիթ 1 52.00
Զաքարյան Հայկ 2 52.05
Սարգսյան Էդգար 3 52.06
Խաչատրյան Ռոբերտ 4 52.07
Բարսամյան Հարություն 5 52.08
Կալցիան Մաքսիմիլանո 6 53.00
Մաթոեյան Հակոբ 7 53.12
Գյուլճեան Մայքլ 8 53.21
Գևորգյան Գրիգոր 9 53.28
Արխիմանտրիտո Արմանտո 10 53.30
Գևորգյան Էդգար 11 53.40
Այվազյան Արամ 12 53.41
Մարգարյան Անդրանիկ 13 53.45
Յակոբյան Բեկոր 14 55.50
Պողոսյան Արամ 15 55.55
Մարութեան Ավետիս 16 56.00
Առաքելյան Գևորգ 17 56.02
Ալթունյան Գևորգ 18 56.05
Հովսեփյան Կարեն 19 56.08
Քայֆր Հանս 20 56.10
Քեշիշյան Էդգար 21 56.12
Քավուքճեան Արամ 22 56.15
Մսրյան Հակոբ 23 56.18
Մելիքյան Արամ 24 56.20
Ներսեյան Վահրամ 25 56.23
Ասլանյան Տարոն 26 56.25
Պետրոսյան Տիգրան 27 56.30
Խաչատրյան Արթուր 28 56.31
Բարսեղյան Ռաֆայել 29 56.40
Կարապետյան Ռաֆայել 30 56.50
Սողոմոնյան Վաչե  31 56.55

Ֆուտբոլ 04/08/2015թ.

Բըրբանք

Մցխեթա

4-2

Ստամբուլ

Էջմիածին

0-0

Էլ Քուվեյթ

Մարսել

1-0

Գլենդել

Ախալքալաք

0-1

Պիլար

Մուշ

4-0

Երուսաղեմ

Բառնաուլ

1-6

Բուենոս  Այրես

Սիդնեյ

2-0

Երևան

Սամաթիա

3-0

Բուրջ Համուդ

Հոլիվուդ

1-1

Վորոնեժ

Արտաշատ

3-3

Ստեփանակերտ

Սպահան

2-0

Թեհրան

Մոսկվա

1-1

Քյոլն

Սասուն

2-7

Լողափնյա Վոլեյբոլ 04/08/2015թ.

«Գրանդ սպորտ» ակումբ
Երևան 3 Երևան 1 1 2
Փարիզ Կոտելնիկի 0 2
Դինկելսբյուլ Նոր Հաճն 0 2
Բեռլին Հերտոգենբոշ 0 2
«Գրանդ սպորտ» ակումբ
Երևան 1 Երևան 3 2 1
Սիսիան 1 Մոսկվա 2 0
Գյումրի Սիսիան 2 0 2
Դինկելսբյուլ Արթիկ 0 2
Ուտրեխտ Թբիլիսի 0 2
Սևան Երևան 2 2 0

Լողափնյա Վոլեյբոլ 05/08/2015թ.

«Գրանդ սպորտ» ակումբ
Երևան 3  Լոնդոն  2 0
Կոտելնիկի  Դինկենսբյուլն  0 2
Երևան 2  Փարիզ  2 0
Բեռլին  Երևան 1  0 2
«Գրանդ սպորտ» ակումբ
Մոսկվա  Թբիլիսի 3  0 2
Երևան 3  Թբիլիսի 1  2 0
Ուտրեխտ  Երևան 1  0 2
Դինկենսբյուլն  Սիսիան 2  0 2
Երևան 2  Գյումրի  2 0
Սևան  Թբիլիսի 2  0 2

Լող 03/08/2015թ.

Բրաս 50 մետր
Դավիթ Շախնազարով Թբիլիսի 0.31,09 I
Վահիկ Բարսեղյան Երևան 0.31,44 II
Կարեն Երանոսյան Գյումրի 0.33,28 III
Արամ Նալթակյան Երևան 0.33,69 IV
Կարապետ Հայրապետյան Երևան 0.34,03 V
Սևան Ղարաբեյգի Թեհրան 0.34,35 VI
Շահեն Սամվելյան Երևան 0.34,36
Արամէ Աղազարեան Թեհրան 0.34,38
Լևոն Խաչատրյան Երևան 0.34,63
Նարեկ Չախալյան Մոնրեալ 0.35,38
Գառնի Դիլանչեան Սպահան 0.36,29
Հարություն Արաբյան Մարսել 0.37,67
Կարէն Դարսխանեան Սպահան 0.40,49
Արսեն Պետրոսյան Մոսկվա 0.40,91
Ջոնատան Գրեգորի Մուրադիան Մարսել 0.41,09
Արեգ Ստեփանյան Բարսելոնա 0.41,10
Գեղամ Մինասեան Վալանս 0.41,41
Ֆիլիփ Թարբինեան Սիդնեյ 0.41,94
Նիկողոս Նարոյան Լուգանո 0.42,94
Արթուր Ալեքսանդրեան Սպահան 0.43,90
Մհեր Հակոբյան Էջմիածին 0.44,59
Դեյվիդ Սեփփելին Բոստոն 0.44,63
Շավարշ Գևորգյան Էջմիածին 0.45,28
Լյուդվիգ Նարոյան Լուգանո 0.50,19
Դաուդ Դաուդ Բուրջ Համուդ 0.53,69
Կարեն Ավակիան Բուխարեստ 0.55,56
Հովհաննես Չիվչյան Ախալքալաք 1.02,45
Շահեն Խոնդկարյան Երևան 0.34,94 ՄԴ*
Գեղամ Մինասեան Փարիզ չի ներկայացել
Շանթ Դեմիրչիան Քյոլն չի ներկայացել
Բրաս 50 մետր
Տաթևիկ Բադանյան Երևան 0.37,11 I
Գայանե Կարապետյան Երևան 0.38,94 IIա
Անի Ավետիսյան Գյումրի 0.41,13 III
Վարսենիկ Մանուչարյան Երևան 0.40,37
Էլեն Եսայան Երևան 0.42,09
Միրնա Պզտիկեան Քեսաբ 0.42,44 IV
Սեդա Սահակյան Գյումրի 0.42,84 V
Մելանի Աղանեանց Թեհրան 0.43,47 VI
Եվա Ավագյան Ամստերդամ 0.44,62
Սելին Միրզաեան Թեհրան 0.44,69
Արևիկ Կազանջեան Հալեպ 0.45,25
Ֆեյ Խաչատուրյան Մոնրեալ 0.45,28
Թալին Հարութունեան Թեհրան 0.46,00
Սարին Կասպար Հալեպ 0.46,00
Արնելա Խաչումյան Մոսկվա 0.46,51
Մարինա Խաչատրյան Բեռլին 0.48,43
Միրեյ Հինդոեան Հալեպ 0.49,93
Լիա Սահակյան Չարենցավան 0.50,22
Սուսաննա Ստեփանյան Երևան 0.51,27
Անի Սեփփելին Բոստոն 0.51,50
Անահիտ Ադամյան Մոսկվա 0.52,45
Անայիս Կիրակոսեան Սպահան 0.52,67
Ալեքսանդրա Ավագյան Ամստերդամ 0.53,12
Անիա Կիրակոսեան Սպահան 0.53,22
Նանե Բեգլարյան Վանաձոր 0.53,88
Ստեֆանիա Տեր-Գևորգյան Բուենոս Այրես 0.57,02
Նաիրի Շիրվանյան Լոնդոն 0.57,17
Ասյա Մելկոնյան Թբիլիսի 0.57,88
Արշալույս Նարոյան Լուգանո 0.58,53
Միշել Նարոյան Լուգանո 1.04
  Մոնրեալ չի ներկայացել
  Մոնրեալ չի ներկայացել
  Փարիզ չի ներկայացել
  Անթիլիաս չի ներկայացել
  Քեսաբ չի ներկայացել

Լողափնյա Վոլեյբոլ 03/08/2015թ.

«Գրանդ սպորտ» ակումբ
Նոր Հաճն Փարիզ 2 0
Կոտելնիկի Երևան2 0 2
Լոնդոն Երևան1 0 2
Հերտոգենբոշ Երևան3 0 2
«Գրանդ սպորտ» ակումբ
Սիսիանթ Երևան2 2 0
Մոսկվա Երևան1 0 2
Երևան3 Ուտրեխտ 2 0
Արթիկ Գյումրի 2 0
Դինկենսբյուլն Սևան 0 2
Սիսիան1 Թբիլիսի 0 2

ՀԽՀԿ ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ՊԱՐԳԵՎ

2002թ. ՀԽՀԿ գործադիր կոմիտեն սահմանել է «ՊԱՏՎՈ ՆՇԱՆ» ՀԽՀԿ::

«ՊԱՏՎՈ ՆՇԱՆ»-ով պարգևատրվում են Հայաստանի և Սփյուռքի այն ներկայացուցիչները, որոնք մեծ ներդրում ունեն Համահայկական մարզական շարժման զարգացման և Համահայկական խաղերը բարձր մակարդակով կազմակերպելու գործում:

 

Տեղեկացնել ընկերներին

Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտե

Հեռ. (374 10) 54 65 94
Ֆաքս.  (374 10) 54 65 94
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողով
Բաղրամյան 19, Երևան 0095
Հայաստանի Հանրապետություն
էլ-փոստ. armgames1@gmail.com
Վեբ հասցե.  http://www.panarmeniangames.am
Ֆեյսբուքյան Էջ Համահայկական Խաղեր